حذف فالوور فیک اینستاگرام

اینستاگرام و حذف فالوور فیک، روح یا غیر فعال!

اگر آن دسته از افرادی باشید که حدودا 5 سال پیش و قبل‌تر از آن به جامعه‌ی بزرگ اینستاگرام پیوسته باشید، احتمالا اقدام به خرید یا دریافت فالوورهای فیک برای پیج خود کرده‌اید. آن زمان عدد فالوورها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود و در چشم مخاطب اثر ویژه‌ای داشت. به همین دلیل خرید فالوور فیک برای رسیدن به حرف K(به معنی 1000) یک اقدام مرسوم بود. اما از حدود 5 سال پیش تا به الان، الگوریتم‌های اینستاگرام به گونه‌ای تغییر کرده‌اند که داشتن فالوور فیک نه تنها برایتان مفید نیست، بلکه به ضرر پیج نیز هست.

این مساله فقط متوجه کسانی که فالوور فیک خریده‌اند نیست؛ بلکه اگر آن دسته از افرادی هستید که صفحه‌ی اینستاگرامتان قدیمی است، با این مشکل به طور غیر مستقیم درگیر هستید. دلیل آن هم مشخص است تعدادی فالوور که زمانی در صفحه‌ی شما فعال بوده‌اند اما هم اکنون به دلایل مختلف، تبدیل به فالوورهای غیر فعال یا روح شده‌اند.

نرخ مشارکت یا انگیجمنت ریت چیست؟

در حالت کلی به نسبت میزان مشارکت در یک پست، به تعداد کل فالوورها انگیجمت ریت یا نرخ مشارکت  گفته می‌شود. در ابتدا که امکاناتی نظیر ذحیره‌ی پست وجود نداشت به راحتی می‌توانستید مقدار درصدی دقیق مشارکت برای صفحات عمومی(Public page) را محاسبه کنید. اما با وجود تعداد دقیق مقدار ذخیره شدن یک پست، حتما باید ادمین صفحه باشید تا به نرخ مشارکت، به طور دقیق، دست پیدا کنید.

نحوه‌ی محاسبه‌ی انگیمنت ریت

برای محاسبه‌ی دقیق این مقدار می‌بایست مجموع تعداد لایک+کامنت+ذخیره‌ی پست+ تعداد اشتراک گذاری پست را محاسبه کرده و به تعداد کل فالوورها تقسیم کنید. در نهایت برای رسیدن به مقدار درصدی عدد حاصل را در 100 ضرب کنید. به این ترتیب رخ مشارکت برای یک پست حاصل می‌شود. همچنین برای تعداد مشخصی از پست‌ها می‌توانید مقدار میانگین را بدست آورید. در حال حاضر ابزارهای بسیاری برای محاسبه‌ی نرخ مشارکت وجود دارد. اما از آنجایی که این ابزارها به تعداد اشتراک گذاری و ذخیره‌ی پست‌ها دسترسی ندارند، عدد حاصل دقت بالایی ندارد.

چگونه نرخ مشارکت اینستاگرام را افزایش دهیم؟

روش‌های متعددی در تولید محتوا برای درگیر کردن کاربر با پست‌ها و استوری‌های اینستاگرام وجود دارد. دقت داشته باشید که مهم‌ترین امر در مدیریت یک پیج اینستاگرامی، تولید محتوای با کیفیت و ارزشمند است. اما اگر آن دسته از افرادی هستید که با مشکلات فالوورهای روح روبرو هستید، بهترین راه کار از بین بردن این دسته از فالوورهاست. در محاسبه‌ی بالا، با کوچک‌تر کردن مخرج کسر، به مقدار نهایی بزرگ‌تر، یعنی نرخ مشارکت بیشتر خواهیم رسید. و همانطور که احتمالا می‌دانید، داشتن نرخ مشارکت بیشتر منتج به رسیدن پست به مخاطب‌های بیشتر خواهد شد.

به طور خلاصه و به زبان ساده‌تر می‌توان گفت که از پاک کردن فالوورهایی که برای ما ارزش و فعالیتی ندارند(فالوورهای فیک، روح یا غیر فعال) موجب افزایش نرخ مشارکت خواهد شد. دقت کنید که از بین بردن این دسته از فالوورها یکی از پایه‌های افزایش نرخ مشارکت است و نباید از تولید محتوای با کیفیت و داشتن یک تقویم محتوایی دقیق غافل بود.

چگونه فالوورهای فیک اینستاگرام را پاک کنیم؟

باتجربه و دانش خود اقدام به طراحی یک ابزار حرفه‌ای برای آنالیز پیج اینستگرام که منجر به تشخیص فالوورهای بی ارزش می‌شوند کرده‌ایم. این ربات بدون نیاز به پسورد پیج شما، بر اساس معیارهایی از پیش تعیین شده، هر فالوور شما را نسبت به پیج شما می‌سنجد.

برخی از این معیارها عبارتند از:

  • تعداد  Following های هر فالوور شما
  • تعداد پست‌های هر فالوور
  • نوع صفحه‌ی هرفالوور(Bussiness یا عادی بودن)
  • داشتن عکس پروفایل 
  • بررسی اینکه در 100 پست اخیر شما هیچ پستی را لایک کرده است یا خیر
  • و…

در نهایت با توجه به معیارهای تعریف شده که برخی از آن‌ها را در بالا مطرح کردیم، به هر فالوور یک عدد تحت عنوان Spam score به فالوور پیج نسبت می‌دهد. میزان این عدد که بین 0 تا 13 است نشان دهنده‌ی پتانسیل فیک بودن آن فالوور می‌باشد. هر چه این عدد به 13 نزدیک تر باشد، به معنی قطعیت در روح بودن یا فیک بودن است. پس از خرید منتظر دریافت گزارش آنالیز بصورت یک فایل اکسل، از طریق تیکت پشتیبانی خود باشید. پس از دریافت گزارش، برای حذف فالوورهای فیک با شما مشورت خواهیم کرد.

حذف فالوور فیک

در تصویر بالا نمونه‌ی یک نتیجه‌ی آنالیز پیج اینستاگرام برای حذف فالوور  فیک مشاهده می‌کنید. این گزارش نتیجه آنالیز یک پیج با تعداد 357959 فالوور است که از این تعداد، 86308 فالوور فیک تشخیص داده و حذف شد. همچنین در صفحه‌ی دوم این گزارش لیست تمامی فالوورهای آنالیز شده نیزقابل مشاهده می‌باشد.

قبل از ثبت سفارش به نکات زیر توجه کنید:

  • آنالیز بدون نیاز به پسورد و لاگین کردن به صفحه انجام می‌شود؛ پس صفحه باید بصورت عمومی(پابلیک) باشد.
  • حداقل تعداد قابل سفارش 1000 فالوور می‌باشد. در قسمت مشخص شده تعداد فالوورهای خود را به طور دقیق وارد کنید. به عنوان مثال 25400. مقدار پیش فرض 1000 فالوور قرار داده شده است.
  • حذف فالوورهای تشخیص داده شده پس از ارسال فایل گزارش اکسل و با مشورت صاحب پیج، بدون هزینه‌ی اضافی انجام می‌شود

آنالیز پیج اینستاگرام

به ازای هر 1000 فالوور 69000 تومان

پیج باید بصورت پابلیک باشد
Product total
Options total
Grand total
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رضا
رضا
5 ماه قبل

چه مدت طول میکشه تا گزارش آنالیز ارسال بشه؟